Nieuws
Terug naar overzichtHerfstvakantie? Weer Vakantie Bijbel Feest!
Datum: 06 oktober 2009
Download hier de kleurplaat.
Het Vakantie Bijbel Feest is deze herfstvakantie weer in basisschool De Fontein. Op woensdag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 oktober zijn de kinderen daar welkom.
Zij kunnen op een ontspannen en eenvoudige manier (meer) leren over het christelijke geloof. Een verhaal uit de Bijbel is de basis voor het programma met uiteenlopende onderdelen: van de poppenkast tot en met een speurtocht en van spelletjesparcours tot en met de liedjes. Natuurlijk hoort daar ook een vertelling en/of uitbeelding van een verhaal uit de Bijbel bij en liedjes die erbij passen.
Spelletjesparcours
Het ochtendprogramma start iedere morgen om 10.00 uur. De kinderen zijn welkom vanaf 9.30 uur. Bij aankomst krijgen zij een gekleurd naamkaartje. De kinderen en begeleiders met dezelfde kleur vormen een groepje waarmee zij zoveel mogelijk optrekken in centrale en groepsactiviteiten. De vrijwilligers streven ernaar om in die groepjes persoonlijke aandacht te kunnen geven aan de kinderen. Zij kunnen van alles beleven en doen zoals een spelletjesparcours, knutselen, spelletjes, poppenkast en een speurtocht.
Pannenkoeken
De naam van het Vakantie Bijbel Feest geeft al aan dat verhalen uit de Bijbel de basis vormen. Dit jaar is daarvoor het thema: 'Reken maar!' met als dagthema's: 'Je telt mee!', 'Je krijgt genoeg' en: 'Het telt niet meer'. De verhalen komen ook ter sprake tijdens het vaste programma onderdeel 'Knabbel & Babbel'. De kinderen kunnen dan wat eten, drinken en praten.
Woensdag, donderdag en vrijdag is er een morgenprogramma. Op vrijdag mogen de kinderen in De Fontein blijven. Dan gaan ze pannenkoeken eten en is er een speurtocht.
Ouders en andere gasten zijn welkom vanaf 13.30 uur voor een speciaal muziekprogramma. Zo kunnen zij een deel van het Vakantie Bijbel Feest meevieren: de kinderen laten onder meer het themalied horen.
Gezinsdienst
Een speciale gezinsdienst op zondag 25 oktober vormt de afsluiting van het Vakantie Bijbel Feest. Dan mogen de kinderen iets laten horen en zien van het Vakantie Bijbel Feest en het thema 'Reken maar!'. De dienst start 10.00 uur in de Christelijke Gereformeerde Kerk 'De Wegwijzer' aan de Kon. Julianalaan 22 in Mijdrecht. Bezoekers kunnen parkeren op het terrein aan de Kerkvaart waar voorheen een supermarkt was gevestigd, of aan het einde van de Kon. Julianalaan. Dit om overlast te beperken voor de buurtbewoners.
